Studenckie Koło Naukowe „El Mundo Hispano” istnieje od 2016 r. Koło zostało założone przez studentów języka hiszpańskiego, chcących rozwijać swoje zainteresowania w zakresie języka hiszpańskiego i kultury krajów hispanojęzycznych, ale jest otwarte na wszystkich chętnych, zainteresowanych tematyką hispanistyczną, również z innych wydziałów oraz studentów zagranicznych studiujących w Uniwersytecie Śląskim w ramach programu Erasmus.
Opiekunem Studenckiego Koła Naukowego została mgr Aniela Kucharska z Zakładu Hispanistyki.

Zaprosznie na projekcję filmu “Hiszpański temperament”

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek 15 grudnia o godz. 16.30 w sali 1.23 w ramach spotkania Studenckiego Koła Naukowego "El Mundo Hispano" odbędzie się projekcja filmu “Hiszpański temperament” (“Ocho apellidos vascos”, reż. Emilio Martínez Lázaro, Hiszpania, 2014). Historia bohaterów z dwóch różnych kręgów kulturowych. Ona - Baskijka, on - Andaluzyjczyk… czy będzie możliwe wzajemne porozumienie pomimo niesprawiedliwych uprzedzeń?

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszają pani Elżbieta Pańczyk - przewodnicząca “El Mundo Hispano” oraz mgr Aniela Kucharska - opiekun Studenckiego Koła Naukowego "El Mundo Hispano".

Zaproszenie na spotkanie organizacyjne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie „El Mundo Hispano”, które odbędzie się 2 grudnia br. (piątek) o godz. 15.30 w sali 1.23.
Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Todo sobre mi madre” w reżyserii Pedra Almodóvara.