Oferta praktyk oraz pracy w firmie IMPEL

Uprzejmie informujemy o możliwości podjęcia współpracy z firmą IMPEL w trakcie zbliżającego się Szczytu Klimatycznego ONZ 2018 - COP 24, który będzie miał miejsce w Katowicach na przełomie listopada i grudnia br. W wydarzeniu weźmie udział blisko 20 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.

W związku z organizacją tak wielkiego wydarzenia, firma IMPEL poszukuje osób do współpracy w charakterze służby informacyjnej. Jest to niepowtarzalna okazja do nabycia cennego doświadczenia i poznania organizacji światowego wydarzenia „od kuchni” przy współudziale takich instytucji jak: Ministerstwo Środowiska, Międzynarodowe Targi Poznańskie, United Nations Department of Safety and Security, Służba Ochrony Państwa itp. Przede wszystkim jednak to dynamiczny kontakt z „żywym językiem” używanym przez Gości Konferencji i naszego miasta.

Firma IMPEL oferuje:

  • możliwość realizacji praktyk zawodowych podczas przedmiotowego wydarzenia - dotyczy wybranych kierunków;
  • zdobycie cennego doświadczenia przy współorganizacji wydarzenia o skali światowej oraz rozój umiejętności językowych i interpersonalnych;
  • referencje poświadczające udział w przedmiotowym wydarzeniu;
  • atrakcyjną stawkę godzinową;
  • prowiant + ciepły posiłek w trakcie pracy;
  • pierwszeństwo w kolejnych zleceniach.

Termin: 02 -14 grudnia + ew. od 26 listopada

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Wymagania:
- ukończone 18 lat;
- komunikatywna znajomość j. angielskiego;
- dyspozycyjność;
- kultura osobista;
- nienaganny wygląd;
- komunikatywność;
- gotowość do pracy stojącej w trybie 12h;
- stosowny ubiór (galowy);
- odbycie dwóch szkoleń po wcześniejszym ustaleniu.

Mile widziane:
- znajomość innych języków obcych.

Nie wymagamy żadnych dokumentów związanych z pracą służb informacyjnych (tzw. masówki). Wszystkie potrzebne szkolenia będą przeprowadzone przed rozpoczęciem pracy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: 510 013 297 lub 510 013 149.

Rekrutacja COP 24

Praca dla osób ze znajomością języka francuskiego

Stowarzyszenie Oui Silésie! pilnie poszukuje osoby znającej język francuski w stopniu zaawansowanym na wyjazd w charakterze tłumacza - opiekuna grupy firmy Łowicz na wyjazd na targi SIAL w Paryżu w dniach 21 - 25 października br. Mile widziana znajomość języka angielskiego na poziomie B2! Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt na adres Stowarzyszenia Oui Silésie!: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Appel à candidatures - programme de bourses doctorales et postdoctorales « Eugen Ionescu » 2018-2019

L’Agence universitaire de la Francophonie en Europe centrale et orientale a le plaisir d'informer que l’appel à candidatures pour les bourses doctorales et postdoctorales "Eugen Ionescu" 2018-2019 a récemment été lancé sur le site. Il est disponible à l'adresse : https://www.auf.org/europe-centrale-orientale/nouvelles/appels-a-candidatures/bourses-de-recherche-doctorale-postdoctorale-eugen-ionescu-2018-2019/

Délai de candidature : 4 novembre 2018.

Public cible : doctorants et enseignants-chercheurs de toutes disciplines, rattachés à une université du réseau AUF dans un pays de l'OIF et en Algérie (excepté la Roumanie) souhaitant effectuer un stage de 3 mois en Roumanie, dans un des 25 centres universitaires d'accueil.

Période de la mobilité : mars à juillet 2019.

Prise en charge :
* allocation mensuelle de 1000 EUR pour le postdoctorat/800 EUR pour le doctorat
* transport aller-retour
* assurance santé-accident-rapatriement

Plus d'informations: https://www.auf.org/europe-centrale-orientale/nouvelles/appels-a-candidatures/bourses-de-recherche-doctorale-postdoctorale-eugen-ionescu-2018-2019/

Praca w Sopra Steria

Firma Sopra Steria poszukuje kandydatów na stanowisko researcher/rekruter. Wymogiem jest znajomość języka angielskiego, komunikatywność oraz dobra organizacja pracy.

Szczegóły ofert w załączniku: oferta

Praca w wydawnictwie De Gruyter Open

Wydawnictwo De Gruyter Open poszukuje kandydatów na stanowisko: Praktykant ds. budowy baz danych (z językiem włoskim).

De Gruyter Open (www.degruyteropen.com) jest wiodącym wydawcą oraz dystrybutorem elektronicznych publikacji naukowych w Europie Centralnej i Wschodniej, częścią grupy wydawniczej De Gruyter. Portfolio wydawnictwa obejmuje ponad czterysta czasopism naukowych, których celem jest popularyzacja wysokiej jakości badań naukowych w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

Szczegóły oferty w załączniku: oferta

Praca z klientem francuskojęzycznym

Firma Piga.pl poszukuje studenta / studentki IV lub V roku lub absolwenta / absolwentki filologii romańskiej do pracy stacjonarnej w siedzibie firmy w Tychach do obsługi kont sprzedażowych eBay.fr i Amazon.fr. Wymagana płynna znajomość języka francuskiego w mowie i piśmie w kontakcie z klientem francuskojęzycznym. Wymagana bardzo dobra znajomość programów do edycji tekstu oraz podstawowa znajomość arkuszy kalkulacyjnych i programów do obróbki zdjęć. Czas pracy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Osoby zainteresowane ofertą pracy proszone są o wysyłanie swojego CV w j. polskim na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konieczna dyspozycyjność w pełnym wymiarze czasu pracy!

 

Praca jako asystent języka polskiego w liceum w Paryżu

Uprzejmie informujemy, że Instytut Francuski prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko asystenta języka polskiego w Liceum Montainge’a w Paryżu w roku szkolnym 2017-2018. Osoby zainteresowane znajdą szczegółowe informacje na stronie internetowej Instytutu pod linkiem:
Po polsku:
http://www.institutfrancais.pl/pl/evs/praca-dla-asystenta-jezyka-polskiego-w-paryzu-w-roku-szkolnym-2017-2018-czekamy-na-zgloszenia-do-27-stycznia

Po francusku:
http://www.institutfrancais.pl/fr/evs/campagne-de-recrutement-pour-l-annee-scolaire-2017-2018

 

Oferta pracy dla absolwentów lub studentów ostatniego roku języka francuskiego!

Firma INFOLAB oferuje pracę na stanowisku: Specjalista ds. Rozwoju produktu na rynku FR.
Praca wiąże się z koordynacją wszelkich działań związanych z wprowadzeniem naszych produktów na rynek francuski. Jeśli jesteś osobą, która umiejętnie zarządza własnym czasem pracy, komunikatywną, dążącą do realizacji wyznaczonych zadań – APLIKUJ! Miejsce pracy: Tychy
Szczegóły oferty w załączniku: oferta

 POSZUKIWANI LEKTORZY

Współpracująca z Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach Szkoła Języków Obcych i Komunikacji Międzykulturowej The Link, mająca od niedawna swoją siedzibę w murach Domu St-Etienne, poszukuje lektorów m.in. języka francuskiego oraz hiszpańskiego.

Zainteresowane osoby proszone są o bezpośredni kontakt ze szkołą The Link (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub przesłanie aplikacji na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegółowe informacje dotyczące ofert pracy znajdują się poniżej.

Do przesyłanej aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)".

1. Język francuski – Katowice centrum (obok Silesia City Centre), 1 grupa, zajęcia dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz środy od 7:00 do 8:00.
2. Język hiszpański – Katowice centrum, prowadzenie lektoratów na wyższej uczelni, zajęcia w poniedziałki od 8:00 do 14:45 (zajęcia w bloku, kilka grup pod rząd) – Wymagane jest dwuletnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego na wyższych uczelniach lub w szkołach policealnych.
3. Język niemiecki – Katowice centrum (obok Silesia City Centre), 2 grupy, zajęcia dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz środy od 7:00 do 9:00 (zajęcia w blokach, dwie grupy pod rząd).
4. Język angielski – Łaziska Górne (ul. Wyzwolenia), 3 grupy, zajęcia w poniedziałki, wtorki, środy lub czwartki od 14:00 do 15:30.
5. Język angielski – Jaworzno (ul. Promienna), 3 grupy, zajęcia w poniedziałki, wtorki, środy lub czwartki od 15:00 do 16:30.

 

Przygotuj się do rekrutacji z Sephora University

Kończysz studia i już niedługo rozpoczniesz poszukiwania wymarzonej pracy? A może chcesz aplikować na ciekawy staż? Już 15 czerwca 2016 r. w godz. 10:00 - 17:30 możesz przygotować się do rekrutacji z Sephora University na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego!

Na uczestników warsztatów "Przygotuj się do rekrutacji" czekają 3 etapy przygotowań:

ETAP 1: WARSZTATY MAKIJAŻOWE - Bezpłatne, grupowe lekcje prowadzone przez najlepszych makijażystów Sephora. Podczas instruktażowej lekcji uczestnicy warsztatu krok po kroku poznają oraz wypróbują samodzielnie na sobie tajniki makijażu biznesowego, dzięki którym z łatwością wykonają profesjonalny makijaż na rozmowę rekrutacyjną.

ETAP 2: ZDJĘCIE DO CV - Efekt pracy podczas lekcji makijażowej można będzie uwiecznić i zrobić sobie zdjęcie do CV. Fotograf bezpłatnie wykonuje zdjęcia uczestnikom zapisanym na warsztaty.

ETAP 3: KONSULTACJA Z REKRUTERAMI SEPHORA - Eksperci działu HR Sephora Polska pomogą Ci przygotować profesjonalne CV, które skutecznie pomoże ci zdobyć uwagę i zainteresowanie potencjalnego pracodawcy, a także przedstawią możliwości i wyzwania, jakie oferuje Sephora studentom w ramach Sephora Trainee Program.

Zapisy na warsztaty makijażowe do 9 czerwca 2016 r. w Biurze Karier UŚ - telefonicznie pod numerami telefonów: 32 359 19 82, 32 359 20 32. Liczba miejsc ograniczona. Na konsultacje oraz zdjęcia nie obowiązują zapisy.

Szczegółowe informacje dostępne są na witrynie Biura Karier.

 

IBM Open Day

15 marca 2016 Biuro Karier organizuje na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu IBM Open Day. Jest to wydarzenie, które będzie okazją do poznania bliżej firmy IBM i ludzi, którzy ją tworzą. Podczas krótkich wykładów studenci będą mogli dowiedzieć się m.in. co to jest i na czym polega outsourcing, jak wygląda rekrutacja w firmie oraz dlaczego warto korzystać z możliwości rozwoju oferowanych przez IBM.

Szczegółowa agenda wydarzenia znajduje się poniżej:

9:30 - 9:50 Przywitanie. Kilka słów o IBM.

9:50 - 10:20 Outsourcing. O co w tym właściwie chodzi?

10:20 - 11:20 Co ma filolog do IT - Service Management, Project Management.
Co możesz dać nam, a co my możemy dać Tobie?

11:20 - 11:40 PRZERWA

11:40 - 13:40 My success story. Jak ja tu trafiłem?

13:40 - 14:10 Rekrutacja w IBM. Jak Ty możesz do nas trafić?

14:10 - 14:30 PRZERWA

14:30 - 15:00 IBM i nowe technologie. Watson...? Nie znam gościa.

15:00 - 15:15 Program CRC. Corporate Readiness Certificate - po co Ci to?

15:15 Zakończenie spotkania.

 

 Szkoła telentów Capgemini

 

Szkola Talentów US Capgemini

 

Szkolenia BK: How to prepare for a job interview?
3 Marzec, 2016 - 10:00 - 14:00


Chcesz zobaczyć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim? Zapraszamy do udziału w szkoleniu „How to prepare for a job interview?” prowadzonym przez firmę NGA HR. Szkolenie odbędzie się 3 marca 2016 r. w godz. 10.00 – 14.00 w sali 133 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Studencka Strefa Aktywności) przy ul. Bankowej 12 w Katowicach.

Udział w szkoleniu jest doskonałą okazją do odbycia próbnej rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim.

Szczegółowy program szkolenia:

Before an interview
During the interview
Preparing for competency interview
The most common mistakes
Techniques to control nerves
Practice of skills

Zapisy na szkolenie ruszają w czwartek, 25 lutego br. pod numerem telefonu 32 359 19 82. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do udziału!

 

Corporate Readiness Certificate

 

Zapraszamy do udziału w programie Corporate Readiness Certificate oferującym bezpłatne zajęcia (wykłady/laboratoria) dla studentów kierunków informatycznych, technicznych, ekonomicznych i filologicznych.
W tym roku uruchomiono prestiżowy kierunek Zarządzanie usługami IT w nowoczesnym przedsiębiorstwie skierowany wyłącznie do studentów Wydziału Filologicznego w Sosnowcu. Będzie on obejmował następujące zagadnienia:
- podstawy zarzadzania usługami w środowisku korporacyjnym,
- kluczowe procesy biznesowe wykorzystywane w zarządzaniu usługami IT,
- nowoczesne metodologie zarządzania środowiskiem IT,
- kultura korporacyjna w organizacji międzynarodowej,
- linie usługowe w Client Innovation Center,
- zapoznanie się z rolami krytycznymi dla dostarczania usług IT,
- strategia kluczowych dostawców usług IT.
Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez specjalistów z firmy IBM w okresie marzec - maj.
Udział w programie to możliwość nabycia praktycznej wiedzy w oparciu o doświadczenia specjalistów z firmy IBM. Na najlepszych studentów czekają propozycje zatrudnianie lub płatnego stażu.
Studiujesz na III roku studiów licencjackich/inżynierskich lub na I/II roku studiów magisterskich uzupełniających? Umiesz pracować w grupie? Potrafisz myśleć analitycznie? Masz silną motywację i chęć zdobywania nowej wiedzy w obszarze IT? Posiadasz wysokie umiejętności interpersonalne, także w zakresie komunikowania się z innymi? Znasz język angielski na poziomie minimum B1? Aplikuj do programu CRC!
Wypełniony formularz oraz CV należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 11 lutego 2016 r. na I termin egzaminu lub w terminie 18 lutego 2016 r. na II termin egzaminu.
Dodatkowe informacje uzyskasz pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ULOTKA CRC Przód

TYL IBM

 

 

 

Staż w Domu Miasta Saint-Etienne

Z początkiem lutego 2016 zwalnia się jedno miejsce stażystki/stażysty w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach.

Miejsce stażu: Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach
Rozpoczęcie stażu: luty/marzec 2015
Czas trwania: od 3 do 6 miesięcy

Wymagania stawiane kandydatom:

- słuchacze bądź absolwenci studiów wyższych

- dobra znajomość języka francuskiego w mowie i piśmie

- doświadczenie organizacyjne bądź zawodowe (mile widziane)

- znajomość obsługi komputera (excel, internet)

- dyspozycyjność ( 2-3 dni w tygodniu)

Oferujemy:

- możliwość zdobycia prawdziwego doświadczenia zawodowego

- kontakty z francuskimi firmami i podmiotami instytucjonalnymi

- w pełni wyposażone stanowisko pracy

- zwrot kosztów dojazdu

Zakres czynności: udział w pracach mających na celu rozwijanie współpracy między miastami partnerskimi (Katowice/Saint-Etienne), prace biurowe, tłumaczenia, korespondencja handlowa, tworzenia baz danych, organizacja imprez kulturalnych i biznesowych, konferencji i seminariów.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)"

 

Elementy survivalu korporacyjnego

Biuro Karier zaprasza do udziału w szkoleniu „Elementy survivalu korporacyjnego” organizowanym przez firmę Capgemini. Szkolenie odbędzie się 27 stycznia 2016 r. w godz. 10.00 – 15.00 w sali 133 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Studencka Strefa Aktywności) przy ul. Bankowej 12 w Katowicach. Celem szkolenia jest przede wszystkim zapoznanie studentów i absolwentów ze specyfiką pracy w korporacji. Obszary jakie zostaną poruszone podczas szkolenia to:

  •     reguły komunikacyjne ułatwiające poruszanie się w firmie;
  •     metody skutecznego zarządzania swoim wizerunkiem;
  •     asertywność i zachowanie work-life balance.

Zapisy na szkolenie ruszają 20 stycznia br. pod numerem telefonu 32 359 19 82. Liczba miejsc jest ograniczona.

 


*Instytut Języków Romańskich i Translatoryki nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń