Z wizytą w Instytucie Cervantesa

W poniedziałek, 11 maja 2015, grupa studentów języka hiszpańskiego wraz z prof. Louisem Imperiale oraz dr Cecylią Tatoj gościła w Instytucie Cervantesa w Krakowie. Studenci uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez lektorkę języka hiszpańskiego p. Salomé Monasterio oraz zwiedzili wystawę rysunku "Papeles privados".

Cervantes 2015 1

Cervantes 2015 2

Cervantes 2015 3

II Międzynarodowa Konferencja Studentów i Doktorantów Języków Romańskich

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału II Międzynarodowej Konferencji Studentów i Doktorantów Języków Romańskich, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015. Organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Języków Romańskich. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 13.15 w Sali Rady Wydziału. Organizatorzy zapraszają do zapoznania się z →programem Konferencji.

Dla wszystkich zainteresowanych programem LLP/Erasmus…

Sekcja hiszpańska Koła Naukowego Studentów Języków Romańskich zaprasza w najbliższy poniedziałek, 25 marca, do sali Rady Wydziału, na „Dzień Erasmusa z językiem hiszpańskim”.

W programie przewidziano:

9:30 Przywitanie gości

9:45 Wystąpienia:

- „15 lat Erasmusa w Zakładzie Hispanistyki” - dr Cecylia Tatoj
- „Erasmus po drugiej stronie Bałtyku” – Małgorzata Szczypka
- „Moja Malaga” – Michał Sitek
- „Polska - mój szok kulturowy” - Itzíar Gómez i Francisco Fontao

12:00 „Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz…” Joanna Garnier - „La Strada” Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu

13:30 Spotkanie organizacyjne dla wszystkich studentów języków romańskich zainteresowanych wyjazdem na studia lub praktyki w ramach programu Erasmus - mgr Jarosław  Gąsior (koordynator uczelniany), dr Aleksandra Chrupała, dr Wiesława Kłosek, dr Cecylia Tatoj, dr Andrzej Rabsztyn.