Zakład Literatury i Kultury Francuskiej i Frankofońskiej

lektor

Dyscyplina: literaturoznawstwo
Prowadzone badania:

1. literatura popularna francusko i anglojęzyczna: fantasy, science-fiction, fantastyka, neofantastyka, groza, fantastyka kobieca
  2. Proza neofantastyczna

Magister: 26.06.2013; promotor: prof. zw. dr hab. Magdalena Wandzioch
L’univers romanesque de Guillaume Musso

1. "Les transgressions féministes dans l’œuvre d’Anne Duguël" in: Literaport. Revue Annuelle de Littérature Francophone nr 2 : La transgression dans la littérature française et francophone, Opole 2015 (s. 155-162).
  2. "Les jeux du miroir dans le récit fantastique d’Anne Duguël" in: Frankofoni nr 27 (Red.: T. Inal), Ankara 2015 (s. 223-233).
  3. „Qui êtes-vous Monsieur Le Clézio?” in ReVue – czasopismo naukowe studentów nr 1, Katowice 2010 (s. 6-8).

1. "Le chronotope de la peur dans les romans fantastiques d’Anne Duguël" in : Romanica Silesiana nr 11 "La peur", pod red. K. Jarosza, K. Gadomskiej, Wyd. UŚ, Katowice.
  2. Compte rendu książki N. Prince "Le fantastique" in: Romanica Silesiana nr 11 "La Peur", pod red. K. Jarosza, K. Gadomskiej, Wyd. UŚ, Katowice.
  3. "Lord Voldemort – qui est-il? À la recherche des liens entre l’alchimie et la magie dans la saga Harry Potter de J. K. Rowling" in: Journal of Philology and Intercultural Communication, Maison d’édition de l’Académie Technique Militaire, Bucharest

Artykuł "Wielojęzyczność w teorii i praktyce" in: Gazeta Uniwersytecka UŚ nr 10 (230) lipiec-wrzesień 2015 (s. 22); współautorstwo wraz z Adamem Knapikiem.

1. Międzynarodowa konferencja pt. "Poe, Grabiński, Ray, Lovecraft. Correspondances, Parallèles, Passages." (czerwiec 2016, Sosnowiec) ["Demoniczne kobiety E.A. Poe i Stefana Grabińskiego"]
  2. Konferencja pt. "Au-delà du réel. Écritures du surnaturel dans les lettres belges francophones 1830-2015" zorganizowana przez Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie (grudzień 2015, Lublin) [„Anne Duguël – le fantastique féminin belge"]
  3. 7e Congrès International des recherches féministes dans la Francophonie zorganizowany przez Université de Québec à Montreal i RéQEF (sierpień 2015, Montréal) [„Anne Duguël, vers le fantastique féministe"]
  4. Międzynarodowa konferencja pt. "Le romanesque ésotérique en littérature, cinéma, bande dessinée." zorganizowana przez Universidade de Minho (Braga, Portugal, kwiecień 2015). ["Lord Voldemort – est-il alchimiste? – à la recherche de l’alchimie dans la saga Harry Potter de J. K. Rowling".]
  5. IV Studencka Konferencja Literaturoznawcza pt. „La Solitude dans la littérature” – zorganizowana przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki (Sosnowiec, maj 2008), [„Samotność człowieka w społeczeństwie na podstawie powieści „Obcy“]

1. Warsztaty języka francuskiego dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie w ramach Dni Uniwersytetu Śląskiego (04.11.2014).
  2. Współpraca ze Studenckim Romanistycznym Kołem Naukowym „Assososno” w latach 2007-2013.
  3. Koordynator warsztatów dla studentów: Première Journée d’Études des Étudiants: "De la littérature populaire vers la littérature fantastique" (07.05.2015).
  4. Współorganizatorka IV Symulacji Konferencji pt. „Wielojęzyczność w Unii Europejskiej” (Katowice, maj 2015).
  5. Sekretarz i członek komitetu organizacyjnego międzynarodowej konferencji naukowej pt. « Poe, Grabiński, Ray, Lovecraft. Correspondances, Parallèles, Passages.” (Sosnowiec, czerwiec 2016).
  6. Współpraca ze Studenckim Romanistycznym Kołem Naukowym „Assososno” (2007-2016).
  7. Członkini Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów od roku akademickiego 2015/2016.
  8. Przedstawicielka Samorządu Doktorantów w Radzie Wydziału w kadencji 2012-2016 oraz 2016-2020.

Wyróżnienie dla najlepszych absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w roku akademickim 2012/2013.