Zakład Lingwistyki Tekstu

lektor

• Metodyka nauczania języków obcych.
  • Style nauczania.
  • Fonetyka.
  • Proces uczenia się oraz przyswajania języka obcego u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
  • Rozwijanie dwu- i wielojęzyczności u dzieci; nauczanie refleksyjne.
  • Konflikt ról pełnionych przez nauczycieli języków obcych.

• Magister – 2014 rok; promotor: prof. dr hab. Maria Wysocka
  • "The conflict of roles fulfilled by foreign language teachers: observation study"

1. 28th International Conference on Second Language Acquisition and Foreign Language Learning. Instytut Języka Angielskiego, Uniwersytet Śląski, Szczyrk, 19-21.05.2016r.Referat: "Students in the third age - a foreign language teaching and learning. The difficulties for both students and teachers".
  2. 27th International Conference on Foreign/Second Language Acquisition. Instytut Języka Angielskiego, Uniwersytet Śląski, Szczyrk, 21-23.05.2015r.Referat: "Positive and negative feelings about the roles of foreign language teachers".
  3. VII Krakowska Konferencja Kognitywistyczna JĘZYK. Uniwersytet Jagielloński, Kraków, 24-25.04.2015r.Referat: "Specific language teaching techniques for handicapped students".
  4. Integracja Sensoryczna. Wzrok a uczenie się i rozwój - wyzwanie XXI wieku. Skala problemu, diagnoza i terapia. Wyższa Szkoła Biznesu, Dąbrowa Górnicza, 17-18.01.2015r.
  5. 2nd Silesian Meeting of Young Scholars (SMYS). Instytut Języka Angielskiego, Uniwersytet Śląski, Szczyrk, 6-7.11.2014r.

• Członkostwo w Wydziałowej Radzie Samorządu Doktorantów Wydziału Filologicznego oraz przedstawicielstwo doktorantów w Komisji Dyscyplinarnej (2014/2015 oraz 2015/2016).
  • Przedstawicielstwo WRSD WF w Uczelnianej Radzie Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Śląskiego (2014/2015 oraz 2015/2016).
  • Współkoordynator programu ERASMUS + ( w roku akademickim 2014/2015 oraz 2015/2016).