Zakład Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki

asystent

• Dialektologia włoska, językoznawstwo kognitywne, socjolingwistyka, pragmatyka

• Magister Filologii włoskiej na Uniwersytecie Śląskim – rok 2011

1. Artykuł w języku polskim „Dwujęzyczność polsko – włoska. Zjawisko submersji” W: Dwujęzyczność, wielojęzyczność i wielokulturowość. Szanse i zagrożenia na drodze do porozumienia. K. Kuros – Kowalska, I. Loewe (red). 2014, Gliwice, s.67-84
  2. Artykuł w języku włoskim „Bilinguismo polacco – italiano. Fenomeno di sommersione” W: Dwujęzyczność, wielojęzyczność i wielokulturowość. Szanse i zagrożenia na drodze do porozumienia. K. Kuros – Kowalska, I. Loewe (red). 2014, Gliwice, s.253-270

1. „Dialekt gminy Talamona w północnych Włoszech w dobie globalizacji”
  2. „Il dialetto talamonese del Nord d'Italia nell'era della globalizzazione”
  3. „Il silenzio in quanto il quinto elemento”

1. Wystąpienie na Międzynarodowym Seminarium Naukowym o dwujęzyczności pt. „Dwujęzyczność, wielojęzyczność i wielokulturowość – szanse i zagrożenia na drodze do porozumienia” organizowanym przez Instytut Języka Polskiego UŚ dnia 9.10.2013 z referatem pt. „Submersja polsko - włoska”
  2. Wystąpienie na Międzynarodowym Seminarium Naukowym o dwujęzyczności pt. „Dwujęzyczność, wielojęzyczność, wielokulturowość – edukacja, globalizacja” organizowanym przez Instytut Języka Polskiego UŚ dnia 19.11.2014 z referatem: pt. „Dialekt gminy Talamona w północnych Włoszech w dobie globalizacji”
  3. Wystąpienie na Międzynarodowym Seminarium Naukowym o dwujęzyczności pt. „Dwujęzyczność, wielojęzyczność, wielokulturowość – teoria i praktyka” organizowanym przez Instytut Języka Polskiego UŚ dnia 16.11.2015 z referatem pt.: Dwujęzyczne dziecko rodzica filologa na gruncie polskim. Wyzwania i skuteczne metody wprowadzania drugiego języka. Teoria a praktyka”

• Organizacja konferencji międzynarodowej „Cztery żywioły w języku, literaturze i sztuce włoskiej i polskiej” Sosnowiec, 6-8 listopada 2014
  • Współpraca Uniwersytetu z Liceami pod kierunkiem dr M. Puto, przygotowywanie i wygłaszanie prelekcji dla licealistów