Zakład Glottodydaktyki i Kształcenia na Odległość

lektor

Literaturoznawstwo. Związek literatury z innymi dyscyplinami nauki

• 2012 – magister w dziedzinie Nauk Pedagogicznych (Università Pontificia Salesiana, Rzym)
  • 1999 – inżynier w dziedzinie Inżynierii Mechanicznej (Universidad de Ámerica, Bogota, Kolumbia)

Vencer el miedo para recuperar la identidad: el conflicto armado en Colombia y la masacre de Bojayá (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej)

• Udział z referatem w konferencji naukowej VI Jornadas Latinoamericanas, 18-19 maja 2017, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej; tytuł referatu: „Superar el miedo para seguir siendo tú mismo: Masacre de Bojayá”
  • Udział w Międzynarodowym Forum „La inmigración: un desafío para todos” na zaproszenie Universidad Libre w Barranquilli (Kolumbia) w dniu 18.08.2017; tytuł referatu: „Crisis migratoria en Europa”

• Prowadzenie wykładów na zaproszenie szkół:
    I Liceum Ogólnokształcące w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich, 2.03.2017, tytuł wykładu: „Różne oblicza Kolumbii”
    II Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, 20.04.2017, tytuł wykładu: „Różne oblicza Kolumbii”
    II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sonowcu, 27.11.2017, tytuł wykładu: „Kolumbia jakiej nie znacie”
  • Organizacja warsztatów dla studentów Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki „Influencia de la cultura árabe en el idioma español” prowadzonych przez Alexandra González García z Universidad Libre w Barranquilli (Kolumbia), 23-27.10.2017