Zakład Glottodydaktyki i Kształcenia na Odległość

asystent

Dyscyplina: językoznawstwo stosowane. Zainteresowania badawcze dotyczą glottodydaktyki, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia transferu językowego, ewaluacji w nauczaniu języków obcych, metod kształcenia na odległość, a także specyfiki przyswajania języka francuskiego jako trzeciego.

2016 – filologia: języki stosowane (angielski i francuski) – tytuł magistra
2016 – filologia romańska – tytuł magistra

2015 - Teaching French as a Third Language : Theoretical Aspects and a Web-based Course Reducing the Negative Transfer of Selected Verbal Constructions from English to French (współ. Halina Widła), [w:] IT tools - Good Practice of Effective Use in Education (red. E. Smyrnova-Trybulska), Uniwersytet Śląski, Studio-Noa, Katowice-Cieszyn, s. 247-260.

2016 - Le rôle de l’évaluation formative dans la création du matériel didactique en fonction de besoins spécifiques des apprenants : exemple de l’enseignement/apprentissage du français - langue troisième (tekst przyjęty do druku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego).

Granty i projekty badawcze:
2014-2015 - Przeprowadzenie i koordynowanie badań w ramach projektu Emocje - klimat, kompetencje społeczno-emocjonalne w przestrzeni edukacyjnej szkoły (zespół badawczy działający przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, kierownik projektu: dr Irena Przybylska).

Katowice, 03.2016 - Konferencja naukowo-dydaktyczna Teoretyczne i praktyczne aspekty oceniania w nauczaniu języków obcych i pomiaru biegłości językowej organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką. Referat pt. Le rôle de l’évaluation formative dans la création du matériel didactique en fonction de besoins spécifiques des apprenants : exemple de l’enseignement/apprentissage du français - langue troisième.

Cieszyn, 10.2015 Międzynarodowa konferencja naukowa Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning: IT Tools - Good Practice of Effective Use in Education organizowana przez Uniwersytet Śląski. Referat pt. Teaching French as a Third Language : Theoretical Aspects and a Web-based Course Reducing the Negative Transfer of Selected Verbal Constructions from English to French (współ. Halina Widła).

Inna działalność naukowa:
Warszawa, 09.2015 – udział w konferencji Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego Wielojęzyczność i międzykulturowość w glottodydaktyce.'

Katowice, 05.2015 - Symulacja Konferencji organizowana przez Sekcję Tłumaczeń Konferencyjnych Koła Naukowego AssoSosno. Wygłoszenie referatu pt. Wielojęzyczność w Unii Europejskiej.

Sosnowiec, 04.2015 III Festiwal Studenckiej Działalności Naukowej organizowany przez Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Wygłoszenie referatu pt. The Status of Women in Marie de France’s ‘Lay of Yonec’.

2015 – obecnie – Polskie Towarzystwo Neofilologiczne