Zakład Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego

Asystent

Literaturoznawstwo; Meksykańska powieść ponowoczesna Carmen Boullosy, historia i kultura Meksyku.

2013 r. – uzyskanie tytułu zawodowego magistra filologii – języka hiszpańskiego (Uniwersytet Śląski)
2011 r. - uzyskanie tytułu zawodowego licencjata filologii – języka hiszpańskiego (Uniwersytet Śląski)
2010 r. – uzyskanie tytułu zawodowego magistra filologii polskiej (Uniwersytet Śląski)

1. Ogólnopolska konferencja naukowa „Dialogi”, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznań, 2-3 grudnia 2016 r. Wystąpienie z referatem: „W poszukiwaniu społeczeństwa doskonałego. Utopia i jej kres w Cielos de la Tierra Carmen Boullosy”.
2. Ogólnopolska konferencja naukowa „Nawiedzone miejsca”, Ośrodek Badawczy Facta Ficta w Krakowie, Katowice, 17-18 października 2016 r. Wystąpienie z referatem: „Meksyk nawiedzony przez historię (Las paredes hablan Carmen Boullosy)”.
3. Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa „Inny w podróży”, Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów, 15-16 marca 2016 r. Wystąpienie z referatem: „Metaliteracka podróż po Meksyku (El complot de los Románticos Carmen Boullosy).
4. Interdyscyplinarna konferencja naukowa „Oblicza postpamięci 2”, Uniwersytet Jagielloński, Kraków, 9-10 grudnia 2015 r. Wystąpienie z referatem: „Bezpowrotnie utracony raj? Konkwista Meksyku jako bolesny wstrząs w twórczości Laury Esquivel i Carmen Boullosy”.
5. Congreso internacional ”Los múltiples rostros de la violencia en la literatura, el teatro y los medios hispánicos (Edad Media – Siglo XXI)”, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin, 27-29 listopada 2014 r. Wystąpienie z referatem: „Violencia que ejerce influencia en la vida familiar de los protagonistas. El análisis de las novelas de Isabel Allende y de Carlos Fuentes: La casa de los espíritus y Todas las familias felices”.

Wyróżnienie dla najlepszych absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w roku akademickim 2012/2013:
• List rekomendacyjny JM Rektora UŚ prof. zw. dra hab. Wiesława Banysia
• List gratulacyjny Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Pana Tadeusza Donocika
• Ukończenie pięcioletnich studiów polonistycznych z wynikiem celującym
• Ukończenie hispanistycznych studiów II stopnia (magisterskich uzupełniających) z wynikiem celującym