Zakład Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego

lektor

Literaturoznawstwo. Poezja kolumbijska XX i XXI wieku

• 2016 – magister w dziedzinie Filologia Hiszpańska (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
  • 2014 – licencjat w dziedzinie Filologia Hiszpańska (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
  • 2011 – licencjat w dziedzinie Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej (Akademia Muzyczna w Krakowie)
  • 2009 – licencjat w dziedzinie Fortepian – pedagogika instrumentalna (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)

• Vencer el miedo para recuperar la identidad: el conflicto armado en Colombia y la masacre de Bojayá

• 18-19.05.2017 Międzynarodowa Konferencja Naukowa VI Jornadas Latinoamericanas – tytuł referatu: „Huyendo del miedo. La vida y la obra literaria de Piedad Bonnett”. AkademiaTechniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej.
  • 1-2.06.2017 VI Międzynarodowa Konferencja Dydaktyczno-Naukowa „W dialogu języków i kultur”, Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie; tytuł referatu: „Dialog między Ja-dorosłym a Ja-dzieckiem w powieści autobiograficznej Piedad Bonnett El prestigio de la belleza”.
  • 20.06.2017 II Spotkanie Naukowe Doktorantów Literaturoznawców, Uniwesytet Śląski w Katowicach, Wydział Filologiczny; tytuł referatu: „Poezja inicjuje czy odzwierciedla przemiany społeczne? Na przykładzie sytuacji w Kolumbii w I połowie XX wieku”.
  • 27-28.07.2017 Międzynarodowa Konferencja Naukowa VIII Jornadas de Historia y Cultura de América, Uniwersytet w Montivideo (Urugwaj), tytuł referatu: „Culturas entrelazadas en la poesía de Piedra y Cielo”.
  • 18.08.2017 Międzynarodowe Forum „La inmigración: un desafío para todos” na zaproszenie Universidad Libre w Barranquilli (Kolumbia); tytuł referatu: „Crisis migratoria en Europa”

• Sekretarz Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej UŚ
  • Sekretarz Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki na Śląskim Festiwalu Nauki

• Od 2017 roku przewodnicząca jury sekcji hiszpańskiej Powiatowego Konkursu Języków Obcych w Będzinie