warsztaty nauczyciele

Zaproszenie na szkolenie dla nauczycieli języka francuskiego / Formation pour les professeurs de français

L’Institut Français organise, en coopération avec l’ORE, une formation intitulée « Projet professionnel francophone et enseignement du français », qui se déroulera dans le centre de formation de l’ORE à Sulejowek du vendredi 2 juin 17h au samedi 3 juin 20h.

L’ORE prend en charge la restauration de tous les participants et l’hébergement des personnes qui viennent de loin, y compris la nuit du samedi pour ceux qui souhaiteront repartir dimanche matin (le dimanche matin le petit-déjeuner ne sera pas servi).

Les enseignants de français intéressés par cette thématique peuvent s’inscrire sur le site de l’ORE : http://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3622

Seminarium dla nauczycieli języka angielskiego

seminarium

Konferencja metodyczna dla nauczycieli języka francuskiego

Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-22 kwietnia br. w Łodzi odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka francuskiego pt. Le français - une voie vers le succès. Zainteresowane osoby odsyłamy do programu oraz do zaproszenia na konferencję.

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego

Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydawnictwo Hachette FLE mają zaszczyt zaprosić nauczycieli języka francuskiego na warsztaty metodyczne pt. Gérer la progression et la diversité des niveaux des élèves en classe de français à l’aide des outils multimédias Hachette FLE. Warsztaty odbędą się 7 marca 2017 r., godz. 16.00-17.30 w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 5, w Sali Rady Wydziału. Poprowadzi je pani mgr Barbara Klimek, doradca metodyczny Hachette FLE. Dla każdego uczestnika warsztatów przewidziane są materiały promocyjne oraz certyfikat uczestnictwa.

Prosimy o potwierdzenie udziału do poniedziałku 6 marca br. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty będą okazją do zainaugurowania proponowanego przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ projektu Autour du FLE: Journée d’Éditeurs, adresowanego do nauczycieli języka francuskiego. Celem projektu będzie stworzenie przestrzeni sprzyjającej wymianie doświadczeń dydaktycznych oraz umożliwienie dostępu do nowości wydawniczych, poprzez propozycję cyklicznych spotkań (minimum raz na kwartał) z doświadczonymi doradcami metodycznymi oraz przedstawicielami rynku wydawniczego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

zaproszenie na warsztaty

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka włoskiego

W środę 29 kwietnia 2015 w godzinach 10:00 – 13:00 zapraszamy do sali Rady Wydziału na spotkanie:

UN TESTO È SOLO PUNTO DI PARTENZA

W programie dla nauczycieli:

1) Warsztaty metodyczne przygotowane przez mgr Giannę Avallone

2) Warsztaty metodyczne przygotowane przez mgr Annę Brandt: Sbagliando s'impara. E io come respondo agi errori?

Konferencja metodyczna dla nauczycieli języka francuskiego

23 marca 2015 – w ramach Miesiąca Frankofonii w IJRiT

Tematyka spotkań

• Compétences en action – interactions en classe.
• Comment réaliser l’objectif bac avec la nouvelle méthode Hachette En Action!
• La vidéo au quotidien – Totem, nouvelle méthode vidéo pour adultes.

Prowadzący:
M. Robert Menand – przedstawiciel Hachette Livre International
Mgr Barbara Klimek – przedstawiciel Hachette Polska

Warsztaty dla nauczycieli języka francuskiego

9 stycznia 2015 r.  w czasie trwania zawodów pisemnych Olimpiady Języka Francuskiego, nauczyciele zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach metodycznych, które poprowadzi doradca metodyczny Hachette, mgr Barbara Klimek. Warsztaty stały się już tradycją. Od kilku lat nauczyciele, którzy przygotowali uczestników Olimpiady Języka Francuskiego, mają okazję usłyszeć o nowościach zgodnych z wytycznymi Nowej Podstawy Programowej a także spotkać się z pracownikami Instytutu i poznać aktualną ofertę dydaktyczną dla kandydatów na studia.

Warsztaty dla nauczycieli języka włoskiego

W piątek 17 stycznia 2014 w godzinach 11:00 – 13:00 zapraszamy do sali Rady Wydziału na spotkanie

DECODIFICANDO CODIFICATO. ITALIA E ITALIANI NELLE PUBBLICITÀ E NEGLI STEREOTIPI

W programie dla nauczycieli:

Warsztaty metodyczne wydawnictwa Edilingua. Warsztaty poprowadzi Pan Leonardo Masi, przedstawiciel wydawnictw Nowela / Edilingua.

Opieka merytoryczna: mgr Lucyna Marcol, mgr Beata Drynda-Pędziwiatr oraz mgr Barbara Janikula.