Komitet okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego - Okręg Śląski

Obszar administrowania KO Śląsk: woj. śląskie i opolskie (Opole oraz powiaty: Kluczbork, Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle, Głubczyce, Krapkowice i Olesno).

Adres siedziby Komitetu Okręgowego: Instytut Języków Romańskich i Translatoryki, ul. Grota Roweckiego 5, 41-205 Sosnowiec

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodnicząca: dr Anna Dolata-Zaród

Sekretarz: dr Ewelina Berek

→ WITRYNA OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO


XLII Olimpiada Języka Francuskiego

Zapraszamy już dziś nauczycieli języka francuskiego do rejestracji szkół, których uczniowie chcą wziąć udział w XLII Olimpiadzie Języka Francuskiego w roku szkolnym 2018/19.
Zgodnie z harmonogramem OJF do 15 października 2018 do godziny 24.00 dyrektor lub wyznaczony przez dyrektora nauczyciel może dokonać zgłoszenia udziału szkoły w Olimpiadzie podając informację o liczbie uczniów, którzy wyrazili chęć startu w zawodach językowych. Rejestracja odbywa się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny bezpośrednio na stronie domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XLII Olimpiadzie Języka Francuskiego!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM XLII OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO

(ROK SZKOLNY 2018/2019)

Zawody I stopnia (szkolne)
do 15 października 2018r. - rejestracja uczestników; zgłoszenie udziału szkoły odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/ Zgodnie z regulaminem OJF organizatorzy nie przyjmują żadnych zgłoszeń po tym terminie.
8 listopada 2018r. - etap szkolny XLI Olimpiady Języka Francuskiego: test pisemny w każdej ze szkół, które terminowo zarejestrowały się poprze formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie Olimpiady.
do 19 listopada 2018r. - przesłanie sprawdzonych prac, które uzyskały minimum 60% punktów na etapie szkolnym do właściwego dla umiejscowienia szkoły Komitetu Okręgowego. Uwaga: liczy się data stempla pocztowego, co oznacza, że prace muszą być wysłane najpóźniej w dniu 19 listopada 2018r. Po zweryfikowaniu nadesłanych prac z etapu szkolnego zostanie ustalony przez Komitet Główny minimalny próg, który należało osiągnąć w roku szkolnym 2018-2019, aby zakwalifikować się do zawodów kolejnego stopnia (okręgowego) OJF.

Zawody II stopnia (okręgowe)
do 11 grudnia 2018r. - zawiadomienie uczestników o dopuszczeniu do zawodów II stopnia.
11 stycznia 2019r. - etap okręgowy XLI Olimpiady Języka Francuskiego: część pisemna i część ustna w siedzibie Komiteu Okręgowego OJF.

Zawody III stopnia (ogólnopolskie)
do 21 lutego 2019r. - ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego.
4-6 kwietnia 2019r. - zawody centralne XLII Olimpiady Języka Francuskiego.

Więcej informacji: http://www.ojf.org.pl/

 

XLI Olimpiada Języka Francuskiego

Zapraszamy do udziału w XLI Olimpiadzie Języka Francuskiego!

Zapraszamy już dziś nauczycieli języka francuskiego do rejestracji szkół, których uczniowie chcą wziąć udział w tegorocznej edycji Olimpiady Języka Francuskiego.
Zgodnie z harmonogramem OJF do 16 października 2017 do godziny 24.00 dyrektor lub wyznaczony przez dyrektora nauczyciel może dokonać zgłoszenia udziału szkoły w Olimpiadzie podając informację o liczbie uczniów, którzy wyrazili chęć startu w zawodach językowych. Rejestracja odbywa się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny bezpośrednio na stronie domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XLI Olimpiadzie Języka Francuskiego!

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM XLI OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO

(ROK SZKOLNY 2017/2018)

Zawody I stopnia (szkolne)
do 16 października 2017r. - rejestracja uczestników; zgłoszenie udziału szkoły odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/ Zgodnie z regulaminem OJF organizatorzy nie przyjmują żadnych zgłoszeń po tym terminie.
7 listopada 2017r. - etap szkolny XLI Olimpiady Języka Francuskiego: test pisemny w każdej ze szkół, które terminowo zarejestrowały się poprze formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie Olimpiady.
do 21 listopada 2017r. - przesłanie sprawdzonych prac, które uzyskały minimum 60% punktów na etapie szkolnym do właściwego dla umiejscowienia szkoły Komitetu Okręgowego. Uwaga: liczy się data stempla pocztowego, co oznacza, że prace muszą być wysłane najpóźniej w dniu 21 listopada 2017r. Po zweryfikowaniu nadesłanych prac z etapu szkolnego zostanie ustalony przez Komitet Główny minimalny próg, który należało osiągnąć w roku szkolnym 2017-2018, aby zakwalifikować się do zawodów kolejnego stopnia (okręgowego) OJF.

Zawody II stopnia (okręgowe)
do 12 grudnia 2017r. - zawiadomienie uczestników o dopuszczeniu do zawodów II stopnia.
12 stycznia 2018r. - etap okręgowy XLI Olimpiady Języka Francuskiego: część pisemna i część ustna w siedzibie Komiteu Okręgowego OJF.

Zawody III stopnia (ogólnopolskie)
do 9 lutego 2018r. - ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego.
15-17 marca 2018r. - zawody centralne XLI Olimpiady Języka Francuskiego.

 Więcej informacji: http://www.ojf.org.pl/