Komitet okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego - Okręg Śląski

Obszar administrowania KO Śląsk: woj. śląskie i opolskie (Opole oraz powiaty: Kluczbork, Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle, Głubczyce, Krapkowice i Olesno).

Adres siedziby Komitetu Okręgowego: Instytut Języków Romańskich i Translatoryki, ul. Grota Roweckiego 5, 41-205 Sosnowiec

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodnicząca: dr Anna Dolata-Zaród

Sekretarz: dr Ewelina Berek

→ WITRYNA OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO


Eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Uprzejmie informujemy, że już w najbliższy piątek, 11 stycznia, w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki UŚ odbędą się eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Języka Francuskiego.

Egzamin pisemny będzie miał miejsce w aulach 0.1 i 0.51 na poziomie -1 według list. Część pisemna będzie odbywać się we wszystkich okręgach w godzinach 11.00 – 14.00. W związku z tym, prosimy uczestników o przybycie 30 minut przed egzaminem pisemnym w celu sprawnego zorganizowania egzaminu i jego punktualnego rozpoczęcia. Uprzejmie przypominamy, że należy mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość – dowód osobisty i/lub legitymację szkolną, jak też wypełnione i podpisane oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych.
Egzaminy ustne rozpoczną się zaraz po egzaminie pisemnym, ok. godz. 14.30 (według list).

Szczegółowe informacje na temat organizacji etapu okręgowego XLI Olimpiady Języka Francuskiego dla wszystkich okręgów: http://www.ojf.org.pl/

Już dzisiaj wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy powodzenia!

XLII Olimpiada Języka Francuskiego

Zapraszamy już dziś nauczycieli języka francuskiego do rejestracji szkół, których uczniowie chcą wziąć udział w XLII Olimpiadzie Języka Francuskiego w roku szkolnym 2018/19.
Zgodnie z harmonogramem OJF do 15 października 2018 do godziny 24.00 dyrektor lub wyznaczony przez dyrektora nauczyciel może dokonać zgłoszenia udziału szkoły w Olimpiadzie podając informację o liczbie uczniów, którzy wyrazili chęć startu w zawodach językowych. Rejestracja odbywa się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny bezpośrednio na stronie domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XLII Olimpiadzie Języka Francuskiego!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM XLII OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO

(ROK SZKOLNY 2018/2019)

Zawody I stopnia (szkolne)
do 15 października 2018r. - rejestracja uczestników; zgłoszenie udziału szkoły odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/ Zgodnie z regulaminem OJF organizatorzy nie przyjmują żadnych zgłoszeń po tym terminie.
8 listopada 2018r. - etap szkolny XLI Olimpiady Języka Francuskiego: test pisemny w każdej ze szkół, które terminowo zarejestrowały się poprze formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie Olimpiady.
do 19 listopada 2018r. - przesłanie sprawdzonych prac, które uzyskały minimum 60% punktów na etapie szkolnym do właściwego dla umiejscowienia szkoły Komitetu Okręgowego. Uwaga: liczy się data stempla pocztowego, co oznacza, że prace muszą być wysłane najpóźniej w dniu 19 listopada 2018r. Po zweryfikowaniu nadesłanych prac z etapu szkolnego zostanie ustalony przez Komitet Główny minimalny próg, który należało osiągnąć w roku szkolnym 2018-2019, aby zakwalifikować się do zawodów kolejnego stopnia (okręgowego) OJF.

Zawody II stopnia (okręgowe)
do 11 grudnia 2018r. - zawiadomienie uczestników o dopuszczeniu do zawodów II stopnia.
11 stycznia 2019r. - etap okręgowy XLI Olimpiady Języka Francuskiego: część pisemna i część ustna w siedzibie Komiteu Okręgowego OJF.

Zawody III stopnia (ogólnopolskie)
do 21 lutego 2019r. - ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego.
4-6 kwietnia 2019r. - zawody centralne XLII Olimpiady Języka Francuskiego.

Więcej informacji: http://www.ojf.org.pl/

 

XLI Olimpiada Języka Francuskiego

Zapraszamy do udziału w XLI Olimpiadzie Języka Francuskiego!

Zapraszamy już dziś nauczycieli języka francuskiego do rejestracji szkół, których uczniowie chcą wziąć udział w tegorocznej edycji Olimpiady Języka Francuskiego.
Zgodnie z harmonogramem OJF do 16 października 2017 do godziny 24.00 dyrektor lub wyznaczony przez dyrektora nauczyciel może dokonać zgłoszenia udziału szkoły w Olimpiadzie podając informację o liczbie uczniów, którzy wyrazili chęć startu w zawodach językowych. Rejestracja odbywa się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny bezpośrednio na stronie domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XLI Olimpiadzie Języka Francuskiego!

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM XLI OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO

(ROK SZKOLNY 2017/2018)

Zawody I stopnia (szkolne)
do 16 października 2017r. - rejestracja uczestników; zgłoszenie udziału szkoły odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej domowej OJF: http://www.ojf.org.pl/ Zgodnie z regulaminem OJF organizatorzy nie przyjmują żadnych zgłoszeń po tym terminie.
7 listopada 2017r. - etap szkolny XLI Olimpiady Języka Francuskiego: test pisemny w każdej ze szkół, które terminowo zarejestrowały się poprze formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie Olimpiady.
do 21 listopada 2017r. - przesłanie sprawdzonych prac, które uzyskały minimum 60% punktów na etapie szkolnym do właściwego dla umiejscowienia szkoły Komitetu Okręgowego. Uwaga: liczy się data stempla pocztowego, co oznacza, że prace muszą być wysłane najpóźniej w dniu 21 listopada 2017r. Po zweryfikowaniu nadesłanych prac z etapu szkolnego zostanie ustalony przez Komitet Główny minimalny próg, który należało osiągnąć w roku szkolnym 2017-2018, aby zakwalifikować się do zawodów kolejnego stopnia (okręgowego) OJF.

Zawody II stopnia (okręgowe)
do 12 grudnia 2017r. - zawiadomienie uczestników o dopuszczeniu do zawodów II stopnia.
12 stycznia 2018r. - etap okręgowy XLI Olimpiady Języka Francuskiego: część pisemna i część ustna w siedzibie Komiteu Okręgowego OJF.

Zawody III stopnia (ogólnopolskie)
do 9 lutego 2018r. - ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego.
15-17 marca 2018r. - zawody centralne XLI Olimpiady Języka Francuskiego.

 Więcej informacji: http://www.ojf.org.pl/