DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UŚ 2019

Miło nam poinformować, że 25 września br. na Wydziale Filologicznym w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 1) po raz trzeci odbędzie się Dzień otwarty, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy! Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmi „Z humanistyką w przyszłość!”.

W programie Dnia otwartego zaplanowano ponad 30 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne i quizy. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących polskiej i światowej literatury, języka polskiego i języków obcych oraz wiedzy o kulturze, informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Tegoroczną nowością jest strefa „Open Space”. Uczniowie będą ponadto mogli porozmawiać na temat działających przy Wydziale Filologicznym kół naukowych, mobilności studenckiej i realizowanych projektów oraz uzyskać informacje dotyczące poszczególnych kierunków, warunków studiowania i przebiegu studiów. 

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Szczegółowy harmonogram tutaj oraz na stronie Wydziału Filologicznego UŚ.

DoWF

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UŚ 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŚ, który odbędzie się już 26 września!

W programie Dnia Otwartego zaplanowano ponad 30 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne, geocaching i quizy, a także spotkania z przedstawicielami działających przy naszym Wydziale kół naukowych. Uczestnicy spotkania będą także mogli uzyskać informacje dotyczące zasad rekrutacji na poszczególnych kierunkach, warunków studiowania i przebiegu studiów na Wydziale Filologicznym UŚ.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://goo.gl/forms/WKotmdqrcGhYyvBJ2. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program wydarzenia → program

Dzień Otwary 2018

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UŚ 2017

W dniu 27 września 2017 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach odbędzie się Dzień otwarty Wydziału Filologicznego pod hasłem "Z humanistyką w przyszłość!".

W programie Dnia otwartego zaplanowano blisko 50 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne, escaperoom, geocaching i quizy. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących polskiej i światowej literatury, języka polskiego i języków obcych oraz wiedzy o kulturze czy z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, ale także praktycznych szkoleń z zakresu dziennikarstwa, kreatywnego pisania czy technik autoprezentacji. Nie zabraknie również propozycji udziału w warsztatach językowych przygotowanych przez pracowników naszego Instytutu:

  • mgr Magdalena Łachacz (Zakład Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego) przygotowała warsztaty dla miłośników języka francuskiego pt. Jak zostać pogromcą mitów? Mitologie Rolanda Barthes’a;
  • mgr Anna Krawczyk (Zakład Literatury i Kultury Włoskiej) przygotowała warsztaty dla miłośników języka włoskiego pt. Gdzie uczyć się języka? Włoskie ośrodki uniwersyteckie a program Erasmus;
  • mgr Aleksandra Ziobrowska (Zakład Hispanistyki) przygotowała warsztaty dla miłośników języka hiszpańskiego pt. Chodźmy na fiestę! Święta ludowe w Hiszpanii.


Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://goo.gl/forms/ZkAYweLlO2SJLhZT2. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Szczegółowy program (pdf)

 

DNI OTWARTE 2016

Jak co roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Instytutu w czasie Dni Otwartych.

Informujemy uprzejmie, że harmonogram tegorocznych Dni Otwartych w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki przedstawia się następująco:

Poniedziałek 11 kwietnia 2016, II rok języków stosowanych: język włoski i język angielski
11.30 - 13.00 PNJA konwersacje i rozumienie ze słuchu (dr hab. A. Czarnowus), s. 2.50
13.15 - 14.45 Cywilizacja Włoch (dr M. Puto), s. 2.48    
Poniedziałek 11 kwietnia 2016,, I rok języków stosowanych: język francuski i język angielski
8h – 9h30 Przekład tekstów użytkowych – j. angielski (mgr E. Drab) s. 1.17
9h45 – 11h15 Historia literatury brytyjskiej  konwersatorium (dr hab. A. Czarnowus) s. 0.1
Poniedziałek 11 kwietnia 2016, III rok język francuski
11h30 – 13h PNJF: konwersacja (mgr J. Sallustio) s.1.2
Poniedziałek 11 kwietnia 2016, I rok język francuski
15h – 16h30 Kultura francuskiego obszaru językowego konwersatorium (dr S. Bauvet) s.2.13
Wtorek 12 kwietnia 2016,  Język hiszpański  II ROK  
11h30 – 13h Przekład tekstów użytkowych – j. hiszpański (dr M. Kobiela-Kwaśniewska) s. 1.47
Środa 13 kwietnia 2016, Języki stosowane: język hiszpański i język portugalski II ROK
13.15 - 14.45 Praca z tekstem prawniczym – j. hiszpański (dr M. Kobiela-Kwaśniewska) s. 1.2
15.00 – 16.30 Cywilizacja luzofońskiego obszaru językowego (mgr S. Klos Jeronimo) s.1.2
Czwartek 14 kwietnia 2016, Język hiszpański  II ROK  
8h – 9h30  PNJH: praca z tekstem (dr S. Deditius) s. 1.17
9h45 – 11h15  PNJH: konwersacja (mgr M. Sędek) s. 2.55
Piątek 15 kwietnia 2016, I rok język włoski
12.15 - 13.00 PNJW praca z tekstem (dr J. Janusz), s. 1.23
13.15 - 14.45 Kultura Włoch (mgr A. Krawczyk), s. 1.23

 

Nocne Powtórki Maturalne 2016

W kwietniu Uniwersytet Śląski Maturzystów organizuje kolejną edycję Nocnych Powtórek Maturalnych, To cykl spotkań skierowany do uczniów szkół ponadgminazjalnych z województwa śląskiego. Celem projektu jest zachęcenie uczniów i nauczycieli do wychodzenia poza znane rozwiązania edukacyjne, do eksperymentowania z formą, wykorzystywania nowych metod i narzędzi dydaktycznych.

W dniu 27 kwietnia, w godzinach późnowieczornych, w ramch Nocnych Powtórek Maturalnych 2016 mgr Marcin Glińskiz IJRiT  przygotował dwa wykłady dydaktyczne dotyczące znajomości języka angielskiego.

1) "Finding the light at the end of the tunnel - that is how to hear what we want to hear and how to say what we want to say in English.

2) "Re-exploring the wildest recesses of the English language - the MATURA exam brush-up".

Organizatorem projektu „Szybkie Powtórki Maturalne” jest Uniwersytet Śląski Maturzystów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://maturzysta.us.edu.pl/szybkie-nocne-powtorki-maturalne.