• Nowa siedziba Instytutu

Witamy w nowej siedzibie Instytutów Neofilologicznych Wydzialu Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

• IJRiT_dyr_2013
  • IJRiT_dyr_od 2016
  • zebranie
  • slider_assososno_3
  • slider_assososno_2
  • slider_labo
  • slider_hisp_1
  • slider_assososno_4
  • slider_kultura

Nasi partnerzy

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 7 października br. odbędzie się uroczysta inauguracja pięćdziesiątego drugiego roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w wydarzeniu.

W programie uroczystości przewidziano m.in. przemówienie inauguracyjne JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, immatrykulację studentów i doktorantów, a także nadanie tytułów Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego, które otrzymają: prof. dr hab. inż. Alicja Wakulicz-Deja z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, prof. zw. dr hab. Adam Lityński z Wydziału Prawa i Administracji oraz prof. zw. dr hab. Józef Ciągwa z Wydziału Prawa i Administracji.

Wykład inauguracyjny pt. „Wiedza to nie wszystko… O wartościach i odpowiedzialności uniwersytetu” wygłosi prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ.

Podczas uroczystości wręczona zostanie także nagroda „Pro Scientia et Arte”. Wyróżnienie przyznane w uznaniu za wybitne dokonania naukowe i dydaktyczne w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzyma prof. dr hab. Danuta Stróż z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, natomiast w dziedzinie nauk humanistycznych i artystycznych nagroda zostanie przyznana prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi z Wydziału Filologicznego, rektorowi Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej informacji pod adresem: http://www.us.edu.pl/52-inauguracja-roku-akademickiego

us inauguracja 2019