• Nowa siedziba Instytutu

Witamy w nowej siedzibie Instytutów Neofilologicznych Wydzialu Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

• IJRiT_dyr_2013
  • IJRiT_dyr_od 2016
  • zebranie
  • slider_assososno_3
  • slider_assososno_2
  • slider_labo
  • slider_hisp_1
  • slider_assososno_4
  • slider_kultura

Nasi partnerzy

Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ ma zaszczyt zaprosić na międzynarodową literaturoznawczą konferencję naukową nt. Stéréotypes, idées reçues et lieux communs dans les littératures d’expression française, organizowaną w dniach 25-26 października 2018 r.

W głównym obszarze zainteresowań badaczy znajdą się formy obecności stereotypów w literaturze i - w szerszym ujęciu - refleksji humanistycznej. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na sposoby, w jakie dzieło literackie wykracza poza utarte schematy myślowe i przełamuje konwencje.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem konferencji w języku francuskim (opis konferencji) oraz z programem konferencji (program konferencji).

Serdecznie zapraszamy!

Plakat Stereotypes