Szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Karier

Uprzejmie przypominamy, że w okresie wakacyjnym Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje szkolenia online w ramach Akademii Rozwoju Karier, które poprowadzą specjaliści z Alexander Mann Solutions – brytyjskiej firmy zajmującej się rekrutacją pracowników na całym świecie. Kursy odbywać się będą w co drugi czwartek lipca i sierpnia br.

Szkolenia skierowane są do studentów oraz absolwentów Uniwersyetetu Ślaśkiego i mają na celu pomoc w rozwijaniu zainteresowań oraz umiejętności przydatnych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Podczas kursów zostaną poruszone między innymi zagadnienia takie jak:

 • budowanie wizerunku w internecie podczas poszukiwania pracy,
 • sztuka udanych negocjacji,
 • radzenie sobie ze stresem,
 • sekrety motywacji i osiągania celów.
   

Szczegółowe informacje oraz aktualny harmonogram proponowanych szkoleń dostępne pod adresem: http://bk.us.edu.pl/szkolenia-online-w-ramach-akademii-rozwoju-kariery-2019

Akademia Rozwoju Kariery 2019

Myślisz o rozwoju osobistym? Dysponujesz czasem w wakacje? Rozwiń swoje umiejętności razem z Biurem Karier UŚ! W okresie wakacyjnym Biuro Karier UŚ zaprasza studentów na szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Kariery 2019.

Akademia Rozwoju Kariery daje możliwość uczestnictwa w szkoleniach, które nie tylko pozwalają zgłębiać własne zainteresowania, ale przede wszystkim umożliwiają nabycie lub/i rozwinięcie kompetencji niezbędnych w życiu zawodowym i prywatnym.

Tematyka szkoleń będzie obejmować następujące kwestie:

 • komunikacja interpersonalna
 • osiąganie celów, efektywność zespołu i organizacji
 • wizerunek w sieci
 • zarządzanie stresem
 • skuteczne planowanie
 • zarządzanie sobą w czasie
 • praca w zespole
 • MS Excel
 • automatyzacja, a rynek pracy
 • wystąpienia publiczne
 • potencjał osobisty
 • asertywność
 • podejmowanie decyzji

Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego wraz z przedstawicielami firm współpracujących z biurem. W tym roku są to: Apauly Group, Allianz, Wem Consulting, Global Metodi, Capgemini, PwC SDC.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram spotkań pod adresem: http://bk.us.edu.pl/akademii-rozwoju-kariery-2019

akademia rozwoju kariery plakat

Oferta pracy w firmie IMPEL

Uprzejmie informujemy o możliwości podjęcia współpracy z firmą IMPEL w trakcie zbliżającego się Szczytu Klimatycznego ONZ 2018 - COP 24, który będzie miał miejsce w Katowicach na przełomie listopada i grudnia br. W wydarzeniu weźmie udział blisko 20 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.

W związku z organizacją tak wielkiego wydarzenia, firma IMPEL poszukuje osób do współpracy w charakterze służby informacyjnej. Jest to niepowtarzalna okazja do nabycia cennego doświadczenia i poznania organizacji światowego wydarzenia „od kuchni” przy współudziale takich instytucji jak: Ministerstwo Środowiska, Międzynarodowe Targi Poznańskie, United Nations Department of Safety and Security, Służba Ochrony Państwa itp. Przede wszystkim jednak to dynamiczny kontakt z „żywym językiem” używanym przez Gości Konferencji i naszego miasta.

Firma IMPEL oferuje:

 • możliwość realizacji praktyk zawodowych podczas przedmiotowego wydarzenia - dotyczy wybranych kierunków;
 • zdobycie cennego doświadczenia przy współorganizacji wydarzenia o skali światowej oraz rozój umiejętności językowych i interpersonalnych;
 • referencje poświadczające udział w przedmiotowym wydarzeniu;
 • atrakcyjną stawkę godzinową;
 • prowiant + ciepły posiłek w trakcie pracy;
 • pierwszeństwo w kolejnych zleceniach.

Termin: 02 -14 grudnia + ew. od 26 listopada

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Wymagania:
- ukończone 18 lat;
- komunikatywna znajomość j. angielskiego;
- dyspozycyjność;
- kultura osobista;
- nienaganny wygląd;
- komunikatywność;
- gotowość do pracy stojącej w trybie 12h;
- stosowny ubiór (galowy);
- odbycie dwóch szkoleń po wcześniejszym ustaleniu.

Mile widziane:
- znajomość innych języków obcych.

Nie wymagamy żadnych dokumentów związanych z pracą służb informacyjnych (tzw. masówki). Wszystkie potrzebne szkolenia będą przeprowadzone przed rozpoczęciem pracy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: 510 013 297 lub 510 013 149.

Rekrutacja COP 24

Appel à candidatures - programme de bourses doctorales et postdoctorales « Eugen Ionescu » 2018-2019

L’Agence universitaire de la Francophonie en Europe centrale et orientale a le plaisir d'informer que l’appel à candidatures pour les bourses doctorales et postdoctorales "Eugen Ionescu" 2018-2019 a récemment été lancé sur le site. Il est disponible à l'adresse : https://www.auf.org/europe-centrale-orientale/nouvelles/appels-a-candidatures/bourses-de-recherche-doctorale-postdoctorale-eugen-ionescu-2018-2019/

Délai de candidature : 4 novembre 2018.

Public cible : doctorants et enseignants-chercheurs de toutes disciplines, rattachés à une université du réseau AUF dans un pays de l'OIF et en Algérie (excepté la Roumanie) souhaitant effectuer un stage de 3 mois en Roumanie, dans un des 25 centres universitaires d'accueil.

Période de la mobilité : mars à juillet 2019.

Prise en charge :
* allocation mensuelle de 1000 EUR pour le postdoctorat/800 EUR pour le doctorat
* transport aller-retour
* assurance santé-accident-rapatriement

Plus d'informations: https://www.auf.org/europe-centrale-orientale/nouvelles/appels-a-candidatures/bourses-de-recherche-doctorale-postdoctorale-eugen-ionescu-2018-2019/

Praca w Sopra Steria

Firma Sopra Steria poszukuje kandydatów na stanowisko researcher/rekruter. Wymogiem jest znajomość języka angielskiego, komunikatywność oraz dobra organizacja pracy.

Szczegóły ofert w załączniku: oferta

Praca w wydawnictwie De Gruyter Open

Wydawnictwo De Gruyter Open poszukuje kandydatów na stanowisko: Praktykant ds. budowy baz danych (z językiem włoskim).

De Gruyter Open (www.degruyteropen.com) jest wiodącym wydawcą oraz dystrybutorem elektronicznych publikacji naukowych w Europie Centralnej i Wschodniej, częścią grupy wydawniczej De Gruyter. Portfolio wydawnictwa obejmuje ponad czterysta czasopism naukowych, których celem jest popularyzacja wysokiej jakości badań naukowych w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

Szczegóły oferty w załączniku: oferta

Praca z klientem francuskojęzycznym

Firma Piga.pl poszukuje studenta / studentki IV lub V roku lub absolwenta / absolwentki filologii romańskiej do pracy stacjonarnej w siedzibie firmy w Tychach do obsługi kont sprzedażowych eBay.fr i Amazon.fr. Wymagana płynna znajomość języka francuskiego w mowie i piśmie w kontakcie z klientem francuskojęzycznym. Wymagana bardzo dobra znajomość programów do edycji tekstu oraz podstawowa znajomość arkuszy kalkulacyjnych i programów do obróbki zdjęć. Czas pracy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Osoby zainteresowane ofertą pracy proszone są o wysyłanie swojego CV w j. polskim na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konieczna dyspozycyjność w pełnym wymiarze czasu pracy!

 

Praca na stanowisku specjalista ds. wsparcia obsługi klienta francuskojęzycznego

Firma Eurofins GSC Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: specjalista ds. wsparcia obsługi klienta francuskojęzycznego. Firma Eurofins GSC Poland buduje nowy zespół ds. wsparcia sprzedaży. Osoby zainteresowane rozwojem w zakresie pracy z klientem biznesowym (poznaniem procesu wsparcia sprzedaży – dokumentacja, fakturowanie, bieżący kontakt z klientem, utrzymanie danych w systemie) oraz aktywnym używaniem j. francuskiego i j. angielskiego proszone są o wysyłania swojego CV w j. angielskim na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konieczna dyspozycyjność w pełnym wymiarze czasu pracy!

 

Oferta pracy dla absolwentów lub studentów języka francuskiego!

Firma Capgemini poszukuje kandydatów/ kandydatek do pracy w Katowicach na stanowiska:

Analityk ds. usług finansowych z językiem francuskim

 

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z kopią na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     

 

 

Oferta pracy dla absolwentów lub studentów ostatniego roku języka francuskiego!

Firma INFOLAB oferuje pracę na stanowisku: Specjalista ds. Rozwoju produktu na rynku FR.
Praca wiąże się z koordynacją wszelkich działań związanych z wprowadzeniem naszych produktów na rynek francuski. Jeśli jesteś osobą, która umiejętnie zarządza własnym czasem pracy, komunikatywną, dążącą do realizacji wyznaczonych zadań – APLIKUJ! Miejsce pracy: Tychy
Szczegóły oferty w załączniku: oferta

 

POSZUKIWANI LEKTORZY

Współpracująca z Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach Szkoła Języków Obcych i Komunikacji Międzykulturowej The Link, mająca od niedawna swoją siedzibę w murach Domu St-Etienne, poszukuje lektorów m.in. języka francuskiego oraz hiszpańskiego.

Zainteresowane osoby proszone są o bezpośredni kontakt ze szkołą The Link (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub przesłanie aplikacji na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Szczegółowe informacje dotyczące ofert pracy znajdują się poniżej.

Do przesyłanej aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)".

1. Język francuski – Katowice centrum (obok Silesia City Centre), 1 grupa, zajęcia dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz środy od 7:00 do 8:00.
2. Język hiszpański – Katowice centrum, prowadzenie lektoratów na wyższej uczelni, zajęcia w poniedziałki od 8:00 do 14:45 (zajęcia w bloku, kilka grup pod rząd) – Wymagane jest dwuletnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego na wyższych uczelniach lub w szkołach policealnych.
3. Język niemiecki – Katowice centrum (obok Silesia City Centre), 2 grupy, zajęcia dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz środy od 7:00 do 9:00 (zajęcia w blokach, dwie grupy pod rząd).
4. Język angielski – Łaziska Górne (ul. Wyzwolenia), 3 grupy, zajęcia w poniedziałki, wtorki, środy lub czwartki od 14:00 do 15:30.
5. Język angielski – Jaworzno (ul. Promienna), 3 grupy, zajęcia w poniedziałki, wtorki, środy lub czwartki od 15:00 do 16:30.

 

Najnowsze inicjatywy Biura Karier Uniwersytetu ŚLąskiego:

Warsztaty radzenia sobie ze stresem:
http://bk.us.edu.pl/warsztaty-bk-odstresowalnia-czyli-warsztat-radzenia-sobie-ze-stresem

Wtorkowe szkolenia w Biurze Karier -
http://bk.us.edu.pl/nowosc-wtorkowe-szkolenia-w-bk

Konsultacje przez Skype:
http://bk.us.edu.pl/czwartkowe-konsultacje-przez-skype

TYDZIEŃ KARIERY Z UŚ

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (19-23 października br.) przygotowało szereg inicjatyw wspierających rozwój zawodowy. Wszystkie wydarzenia dedykowane są Studentom i Absolwentom Uniwersytetu Śląskiego.

Link do informacji o wydarzeniach w Biurze Karier organizowanych w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery:

Ogólne info (http://bk.us.edu.pl/ogolnopolski-tydzien-kariery-z-biurem-karier-us).
Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne wydarzenie, którego celem jest wspieranie w rozwoju kariery oraz promocja inicjatyw związanych z doradztwem zawodowym.

Adresatami OTK są wszystkie osoby, które chcą skorzystać z profesjonalnego wsparcia oraz dobrych rad w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy czy kariery.

Poniedziałek: Spotkanie poświęcone możliwościom poszukiwania pracy (http://bk.us.edu.pl/otk-spotkanie-poswiecone-mozliwosciom-szukania-pracy). Podczas spotkania można uzyskać wiedzę na temat tego, jakie metody poszukiwania pracy są najefektywniejsze, a na jakie nie warto tracić czasu, gdzie można znaleźć najlepsze oferty, jak wykorzystać media społecznościowe w poszukiwaniu pracy i praktyk, jak efektywnie korzystać z serwisu biurokarier.edu.pl.

Wtorek: stoisko i szkolenie w Instytucie Informatyki „Jak wyjść zwycięsko z rozmowy kwalifikacyjnej” (http://bk.us.edu.pl/otk-biuro-karier-w-instytucie-informatyki-stoisko-i-szkolenie).
Podczas szkolenia studenci i absolwenci dowiedzą się jak Biuro Karier pomaga stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej. Dla wszystkich studentów - szczególnie tych studiujących w Sosnowcu, zorganizowano stoisko w Instytucie Informatyki, na którym będzie można skonsultować dokumenty aplikacyjne, dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach, które Biuro Karier planuje w najbliższym czasie, porozmawiać z coachem kariery oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk i staży.

Środa: targi Jobs Spot na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (http://bk.us.edu.pl/jobs-spot-2015).
Targi Jobs Spot to możliwość zorientowania się ofertach pracy, praktyk i staży przygotowanych przez pracodawców, a także zadania im wszelkich pytań związanych z karierą w ich firmach. To także skorzystania z porad specjalistów w CV Point, którzy doradzą, jak sprawić, aby dokumenty kwalifikacyjne były nie tylko rzeczowe, ale przede wszystkim skuteczne.

Czwartek: badanie „Poznaj swoje mocne strony” testami psychozawodowymi (http://bk.us.edu.pl/otk-poznaj-swoje-mocne-strony-testy).
W trakcie tego wydarzenia doradca w Biurze Karier przygotuje zestaw testów psychozawodowych, które ułatwią określenie mocnych stron, preferencji i predyspozycji zawodowych oraz skłonią do refleksji na temat własnych możliwości.

Piątek: cykl warsztatów „Którędy do pracy?” (http://bk.us.edu.pl/otk-cykl-warsztatow-ktoredy-do-pracy).
Głównym celem cyklu jest umożliwienie studentom bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami, którzy są jednocześnie pasjonatami i ekspertami w swoich dziedzinach. Każdy z nich prowadzi swój własny biznes i jest wieloletnim praktykiem.”

dr hab. Mirosław Nakonieczny

Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Współpracy z Otoczeniem i Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

Staż w Domu Miasta Saint-Etienne

Z początkiem października 2015 zwalnia się jedno miejsce stażystki/stażysty w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach.

Miejsce stażu: Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach
Rozpoczęcie stażu: wrzesień/ październik 2015
Czas trwania: od 3 do 6 miesięcy

Wymagania stawiane kandydatom:

- słuchacze bądź absolwenci studiów wyższych

- dobra znajomość języka francuskiego w mowie i piśmie

- doświadczenie organizacyjne bądź zawodowe (mile widziane)

- znajomość obsługi komputera (excel, internet)

- dyspozycyjność ( 2-3 dni w tygodniu)

Oferujemy:

- możliwość zdobycia prawdziwego doświadczenia zawodowego

- kontakty z francuskimi firmami i podmiotami instytucjonalnymi

- w pełni wyposażone stanowisko pracy

- zwrot kosztów dojazdu

Zakres czynności: udział w pracach mających na celu rozwijanie współpracy między miastami partnerskimi (Katowice/Saint-Etienne), prace biurowe, tłumaczenia, korespondencja handlowa, tworzenia baz danych, organizacja imprez kulturalnych i biznesowych, konferencji i seminariów.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)"


Robert Pyka
Dyrektor Zarządzający

Maison de la Ville de Saint-Étienne a Katowice
ul. Rozyckiego 14 c, 40-028 Katowice
tel./fax. :0048 32 205 31 24
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.maison-saint-etienne.com

 

 

Chcesz wiedzieć jak wygląda praca w jednej z największych światowych korporacji?


Mówisz po portugalsku lub hiszpańsku?

 

LOGO IBM


Uniwersytet Śląski i firma IBM zapraszają na spotkanie informacyjne

09 czerwca 2015 o godz. 09.45, do Budynku Neofilologii przy ul. Gen. Grota Roweckiego 5, do sali 3.4

W programie:

1. Zastrzyk uśmiechu... czyli Quiz „Poznaj IBM”

2. Znalezienie inspiracji... Your Future Made with IBM

3. Dawkę wiedzy... jak filolog może odnaleźć się w praktyce światowej korporacji

ZAPRASZAMY ! Your Future Made with IBM - Bądź jednym ze 100 nowych pracowników IBM!!!

 

Przewodnik w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

W związku ze stale rosnącą liczbą odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau,która w ubiegłym roku osiągnęła poziom 1,5 miliona osób, poszukujemy kandydatów na przewodników współpracujących z Muzeum.
Przed kandydatami stawiane są następujące wymagania:

 • wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane historyczne, filologiczne bądź
 • pedagogiczne,
 • wysoka dyspozycyjność
 • umiejętność pracy z ludźmi
 • certyfikaty bądź dyplomy potwierdzające znajomość języków obcych
 • Podania wraz z listami motywacyjnymi i CV prosimy składać osobiście w Sekretariacie Muzeum bądź wysyłać za pośrednictwem poczty na adres: Państwowe Muzeum Auschwitz-

Birkenau, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim, z dopiskiem „Metodyka Oprowadzania” w terminie do 30 czerwca 2015 roku.
Podania złożone po tej dacie nie będą rozpatrywane. Muzeum zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane zgłoszenia. Zaakceptowanie zgłoszenia jest równoznaczne z zaproszeniem kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną, nie oznacza jednak przyjęcia na kurs przygotowawczy.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 33 844 8074 (poniedziałek-piątek,godz. 7.00-15.00) bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Michaldo
Metodyka Oprowadzania
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

 

Warsztaty "Poza schematem, czyli jak twórczo rozwiązywać problemy"

Każdy z nas wie, co to niemoc twórcza, jak to jest utknąć w zaułkach myślenia. Dla tych, którzy chcą poznać sposoby pokonania tej niemocy i generowania kreatywnych pomysłów zapraszamy na szkolenie "Poza schematem, czyli jak twórczo rozwiązywać problemy".

Na szkoleniu:

 • dowiesz się co pobudza, a co usypia twoją kreatywność,
 • nauczysz się stosować najbardziej skuteczne techniki twórczego rozwiązywania problemów,
 • pobudzisz swoją kreatywność!

Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową.

Trener: Agnieszka Dunaj – wieloletni trener, doradca kariery, kierownik Biura Karier. Na co dzień pracuje ze studentami i absolwentami UŚ, a także pracownikami przedsiębiorstw wspierając ich w rozwoju umiejętności psycho-społecznych.

Szkolenie odbędzie się 8 maja 2015 br. w godz. 10.00-15.00 w sali 133 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12 (parter).

Zapisy na warsztat są przyjmowane pod numerem tel. 32 359 20 32 od dnia 30 kwietnia br. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału!

 

Co dalej po studiach. Możliwości rozwoju zawodowego

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zapraszają na spotkanie "Co dalej po studiach. Możliwości rozwoju zawodowego" skierowane do Studentów i Absolwentów Państwa wydziału, które odbędą się 27 kwietnia 2015 r. godz. 13:15 - 15:00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala Rady Wydziału).
Szczególowe informacje dostępne są na witrynie Biura Karier:  http://bk.us.edu.pl/spotkanie-co-dalej-po-studiach-mozliwosci-rozwoju-zawodowego

 

Szkolenia: „CV & rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak wyprzedzić innych już na starcie” oraz „Praca na etacie & własny biznes, czyli przepis na pewny sukces”

 

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego organizuje 14 i 21 stycznia 2015 szkolenia: „CV & rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak wyprzedzić innych już na starcie” oraz „Praca na etacie & własny biznes, czyli przepis na pewny sukces”. Skierowane są do Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Szkolenia odbędą się w godz. 16:00 – 18:00.
Wobec tego faktu, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o poinformowanie Państwa Studentów o tym fakcie.
Zapisy na szkolenie przyjmuje Biuro Karier UŚ pod numerem telefonu: 32 359 20 32.

Więcej informacji o szkoleniach w linku: http://bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-kariera-przyszlego-milionera.

 

Szkolenie: Budowanie swojej marki


Biuro Karier oraz firma Antal International zapraszają na szkolenie Budowanie swojej marki. Jak zaprezentować siebie jako idealnego kandydata?. Zastanawiasz się, co zrobić, aby dostać dobrą pracę? Jak przekonać rekrutera, że Ty jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko? W jaki sposób stworzyć CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Przyjdź na warsztat, żeby znaleźć odpowiedź na te pytania!

Więcej szczegółów na stronie: http://bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-budowanie-swojej-marki

 

Staż w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach

Z początkiem stycznia 2015 zwolni się jedno miejsce stażystki/stażysty w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach. Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród Państwa studentów i słuchaczy.

Miejsce stażu: Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach
Rozpoczęcie stażu: styczeń 2015
Czas trwania: od 3 do 6 miesięcy

Wymagania stawiane kandydatom:
- słuchacze bądź absolwenci studiów wyższych
- dobra znajomość języka francuskiego w mowie i piśmie
- doświadczenie organizacyjne bądź zawodowe (mile widziane)
- znajomość obsługi komputera (excel, internet)
- dyspozycyjność ( 2-3 dni w tygodniu)

Oferujemy:
- możliwość zdobycia prawdziwego doświadczenia zawodowego
- kontakty z francuskimi firmami i podmiotami instytucjonalnymi
- w pełni wyposażone stanowisko pracy
- zwrot kosztów dojazdu

Zakres czynności: udział w pracach mających na celu rozwijanie współpracy między miastami partnerskimi (Katowice/Saint-Etienne), prace biurowe, tłumaczenia, korespondencja handlowa, tworzenia baz danych, organizacja imprez kulturalnych i biznesowych, konferencji i seminariów.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)"

Robert Pyka
Dyrektor Zarządzający

Maison de la Ville de Saint-Étienne a Katowice
ul. Rozyckiego 14 c, 40-028 Katowice
tel./fax. :0048 32 205 31 24
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.maison-saint-etienne.com

CapGemini 10 12 2014

 

JOBS SPOT 2014 

 

19 listopada 2014 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się II edycja JOBS SPOT w Katowicach. JOBS SPOT 2014 to nowa inicjatywa pozwalająca studentom i absolwentom na zapoznanie się z ofertami pracy, praktyk i staży już na początku roku akademickiego.

Wydarzenie umożliwi bezpośredni kontakt z przedstawicielami najbardziej prestiżowych firm, zadawanie pytań związanych z procesami rekrutacyjnymi oraz pozostawienie własnej aplikacji pracodawcom.

Ponadto, uczestnicy zainteresowani poszerzeniem wiedzy na temat konkretnego pracodawcy, będą mieli szansę na udział w innowacyjnej formule spotkań, czyli ROZMÓW NA OKRĄGŁO! Podczas 30 minutowego spotkania pracodawca i 8-10 studentów będą mogli zasiąść razem przy okrągłym stole.

Taka okazja do porozmawiania z wymarzonym pracodawcą twarzą w twarz może się nie prędko powtórzyć!

Szczegóły na witrynie: http://bk.us.edu.pl/przyjdz-na-jobs-spot-19-listopada

 

Szkolenie: Europejskie CV i inne dokumenty aplikacyjne


W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Biuro Karier oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach zapraszają do udziału w szkoleniu, w czasie którego zostaną omówione wzory dokumentów aplikacyjnych obowiązujących
na obszarze całej Europy, tzw. EUROPASS. Chcesz się przygotować do podjęcia pracy za granicą? To szkolnie Ci w tym pomoże!

Termin szkolenia: 21 października 2014 r.

Czas szkolenia: 11.00 – 12.30

Miejsce szkolenia: sala 159, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 12

Europass jest inicjatywą Komisji Europejskiej, obowiązującą od 1 stycznia 2005 roku. Europass obejmuje portfolio 5 dokumentów funkcjonujących w takiej samej formie na obszarze całej Europy (również w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajach kandydujących do UE) i służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw UE równych szans w przedstawianiu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego w sposób zrozumiały nie tylko w kraju ojczystym, ale w całej Europie.

W ramach szkolenia omówionych zostanie pięć dokumentów wchodzących w skład dokumentacji Europass: CV, Paszport Językowy, Mobilność, Suplement do Dyplomu oraz Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe.
W odniesieniu do europejskiego CV zostanie wskazany sposób jego wypełniania i najczęstsze błędy popełniane podczas przygotowywania swojego życiorysu. Integralną częścią szkolenia będą warsztaty z wypełniania Europass CV. Uczestnicy szkolenia zapoznani zostaną także ze sposobem wypełniania Paszportu Językowego.

Szkolenie poprowadzą pracownicy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach.

Zapisy na szkolenie są przyjmowane pod numerem tel. 32 359 20 32 albo w Biurze Karier UŚ od dnia 14 października br. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem udziału w szkoleniach w Biurze Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Udział w szkoleniu jest jednoznaczny z jego akceptacją.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!